5-6 травня у Луцьку відбувся тренінг з організації надання послуги “Соціальна підтримка альтернативного догляду”, учасниками якого стали представники Рожищенської громади.
Фахівці з 10 громад проєкту “Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми” разом з тренеркою Іриною Чембай:
🔹ознайомилися з нормативно-правовою базою послуги,
🔹вивчали права та обов’язки надавачів послуги,
🔹вдосконалювали навички здійснення оцінки потреб сім’ї,
🔹визначали роль та завдання фахівця з соціальної роботи під час соціального супроводу сімейних форм виховання, патронатної родини;
🔹опанували інструменти для планування та оцінки ефективності функціонування сімейних форм виховання дитини (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, ДБСТ) та соціальної послуги патронату.
Особливу увагу під час навчання приділили:
- психоемоційному стану дитини, яка втрачає можливість проживати в біологічній родині;
- етапам супроводу дитини до, під час і після вилучення;
- влаштуванню дитини у сімейні форми виховання, патронат та інтеграцію в нову сім’ю.
“Ми багато працювали над сюжетно-рольовими вправами та темами, пов’язаними з особливостями дітей, що пережили травму та їх адаптацію до нових умов життя. Вправа «Ниточки» викликала глибокий емоційний відгук серед учасників. Особливо цінним став досвід однієї з учасниць, що працює у соціальні сфері та є мамою-вихователькою. Її особиста історія допомогла учасникам тренінгу підтвердити, а інколи спростувати теоретичний матеріал, який ми обговорювали під час занять,” —розповідає тренерка.
Такі навчання допомагають підвищувати професійні навички надавачів соціальних послуг та змінювати систему догляду за дітьми, де немає місця інституціям, а діти виховуються у сім’ї.
———————————
Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні (МБФ “Українська фундація громадського здоров’я).